- Letošnja molitvena osmina za edinost med kristjani (18.1. – 25.1.) ima poseben značaj, saj mineva petsto let od začetka reformacije v Nemčiji (1517).

V prejšnjih časih se katoličani takšnih obletnic nismo bili vajeni spominjati, saj so se obhajale v duhu ostrih kritik in očitkov na obeh straneh. Letos se prvič obhaja v ekumenskem in molitvenem duhu.

Takšno »očiščenje spomina« bo omogočilo, da napravimo nove korake na poti sprave. Letošnja vodilna misel je: Sprava – Kristusova ljubezen nas priganja. Kristusova ljubezen nas priganja najprej k temu, da molimo, in da nam molitev da poleta za delo v prid edinosti.

- V nedeljo, 22. januarja, se bodo župnijskemu občestvu pri sv. maši ob 10.30 predstavili letošnji prvoobhajanci. Prosimo, da starši poskrbijo, da bodo vsi prisotni in seveda naj jih z molitvijo spremljajo tudi pri tej sv. maši.

- Priprava zaročencev na sklenitev zakramenta sv. zakona bo za pare iz naše dekanije dve soboti, in sicer 4. 3. in 11. 3. 2017, od 16.00 do 19.00. Prijave niso potrebne.

- Slovesnost svete birme v naši župniji bo v soboto, 22. 4. ob 10.00. Prvo sveto obhajilo pa v nedeljo, 14. 5., ob 10.30. Prvoobhajance in birmance priporočamo v molitev.

- Mesec januar je mesec verskega tiska. Vsaka krščanska družina naj bi imela vsaj en verski list.

• Družina – 96,20  €
  • Ognjišče – 30,90 €
  • Mohorjeve knjige – 46,00 €
  • Božje okolje – 26,40 €
  • Mavrica – 37,00 €
  • Magnifikat – 55,80 €
  • Beseda med nami – 20,40 €

Najbolje je, če imate verski tisk naročen na dom.