Na začetku leta se navadno oziramo nazaj in naredimo nekakšen obračun. Pregledamo opravljeno delo, preverimo sprejete odločitve in naredimo statistiko. Tako se tudi v župnijskem in pastoralnem delu oziramo nazaj na prehojeno pot leta 2016.

V letu 2016 smo imeli v župniji 34 krstov (leta 2015 jih je bilo 59!), od tega 15 dečkov in 19 deklic. Od vseh teh 34. novokrščencev ima 10 poročene starše, trije samo civilno poročene starše, od ostalih 21 pa starši živijo v izvenzakonski skupnosti.

Vsem štiriintridesetim novim članom naše župnije želimo veliko veselja v rasti v Gospodu.

V aprilu je prejelo zakrament svete birme 33 veroučencev (leta 2015 - 40). Naj jih Sveti Duh utrjuje v veri in v njihovem poslanstvu biti dober kristjan.

V letu 2016 je v naši župniji 15 parov sklenilo zakrament svetega zakona. Vsem parom želimo veliko Božjega blagoslova, da bi bili njihovi zakoni trdni.

V župniji smo imeli v preteklem letu 82 pogrebov (leta 2015 prav tako 82), 40 moških in 42 žensk. Med vsemi umrlimi je bilo samo 10 sprevidenih (prejeli zakrament spovedi, obhajilo ter maziljenje), ostali nesprevideni. Ne bojte se poklicati duhovnika, da obiščejo vaše domače, ko ti zbolijo in oslabijo. Vsem našim pokojnim bratom in sestram želimo, da jim sveti večna luč Boga Očeta.