2. februarja praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče. Sveti maši bosta ob 8.30 v Marijini cerkvi in ob 18.00.

Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi. Priporočeni dar za svečo je 1,00 €.

Svečnica je tudi dan posvečenega življenja. Omenjeni svetovni dan je leta 1997 ustanovil papež Janez Pavel II. kot dan molitve za može in žene, ki so se odločili za življenje v enem izmed katoliških redov ali skupnosti apostolskega življenja.

- Na svečnico, 2. februarja, na dan posvečenega življenja, odpade verouk veroučencem 2. in 3. r,   ki ga poučujeta sestri Marta in Hermina.

Otroke in starše namesto k verouku vabimo k večerni sv. maši.

-  V petek, na god sv. Blaža bomo pristopili k Blaževemu blagoslovu

Prejmimo ga v prepričanju, da Bog tudi  na priprošnjo svetnikov deli svoje milosti, za to pa je potrebna osebna vera prejemnika.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi četrtek bo ob 16.45 srečanje ministrantov in ob 17.30 molitvena ura za duhovne poklice. Lepo vabljeni.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri sv. mašah namenjene potrebam župnije.

- Ped božičem smo začeli z ogrevanjem naših cerkva, kar pomeni veliko finančno breme za župnijo. Hvala za vse darove, namenjene kritju stroškov ogrevanja (v zimskim mesecih račun za ogrevanje znaša ok. 1.500 € mesečno).

- Priprava zaročencev na sklenitev zakramenta sv. zakona bo za pare iz naše dekanije dve soboti, in sicer 4. 3. in 11. 3. 2017, od 16.00 do 19.00. Prijave niso potrebne.

- Otroci so v adventni akciji Otroci za otroke zbrali 262,38 €, koledniki pa v trikraljevski akciji 200,00 €. Denar smo nakazali na Misijonsko središče Slovenije. Z zbranim denarjem pomagajo ljudem v stiski v misijonskih deželah, pa tudi v Sloveniji. Hvala za vašo dobroto!

- Otroci in mladi, ki vam je blizu duhovnost sv. Frančiška, vabljeni ob petkih v veroučno učilnico, kjer je 17.00 srečanje Frančiškovih otrok in mladine – vodi s. Marta.

Mladi (dijaki in študenti), vabljeni na srečanja, ki so ob petkih ob 19.00 v veroučni učilnici.