- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- Na pustni torek odpade verouk, zato  naj veroučenci pridejo s skupaj s starši v sredo zvečer k sveti maši in obredu pepeljenja. Lepo vabljeni tudi vsi ostali veroučenci!

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Sveti maši s pepeljenjem bosta ob 7.00 in 18.00. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi četrtek bo ob 16.45 srečanje ministrantov. Ob 17.30 pa lepo vabljeni k molitveni uri za duhovne poklice.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Če kdo ne more več v cerkev, pa želi obisk duhovnika na domu, naj pokliče v župnišče.

- Priprava zaročencev na sklenitev zakramenta sv. zakona bo za pare iz naše dekanije dve soboti, in sicer 4. 3. in 11. 3. 2017, od 16.00 do 19.00.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času bo po župniji od družine do družine romal križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti. Križ z molitvijo boste dobili zvečer po  večerni sv. maši, vrnili pa ga boste naslednji dan pred večerno sv. mašo, oziroma po dogovoru. Prav lepo vabljeni k tej pripravi na veliko noč.

- V postnem času bo križev pot ob  torkih in petkih ob 18.00. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- V maju bomo začeli z obnovo dotrajane strehe na župnijskem stanovanju. Predvideni stroški bodo ok. 12.000 €. Hvala vsem, ki boste darovali v ta namen.