- V ponedeljek, 13. 3., bo ob 16.30 srečanje članov Frančiškovega svetnega reda. Lepo vabljeni!

- V sredo, 15. 3., bo ob 18.30 v dvorani Slomškovega doma srečanje staršev letošnjih provoobhajancev. Lepo vabljeni!

- V Cerkvi na Slovenskem od 19. do 25.  marca 2017, praznujemo teden družine. Teden vsako leto tradicionalno poteka med 19. marcem, ko praznujemo god sv. Jožefa, moža Device Marije, in 25. marcem, ko se spominjamo Gospodovega oznanjenja Mariji. Letos želimo ob prazniku zavetnika družin izpostaviti pomen mož in očetov. Ob prazniku sv. Jožefa (3. postna nedelja) bo pri vseh mašah blagoslov vseh mož. Pri sveti maši ob 10.30 bo sodeloval tudi otroški pevski zbor.  Možje, vabljeni, da prevzamete pobudo in v tem tednu vi poskrbite in doma skupaj zmolite eno desetko ali običajno večerno molitev.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti. Križ z molitvijo boste dobili zvečer po  večerni sv. maši, vrnili pa ga boste naslednji dan pred večerno sv. mašo, oziroma po dogovoru. Prav lepo vabljeni k tej pripravi na veliko noč.

- V postnem času bo križev pot ob  torkih in petkih ob 18.00. Lepo vabljeni k tej postni pobožnosti.

- Vse postne nedelje lepo vabljeni na Ptujsko goro, kjer je ob 15.00 križev pot po poti miru.

- Sestavni del postnega časa, ki smo ga začeli na pepelnično sredo, je lahko tudi misijon. Na Radiu Ognjišče so to obliko duhovne poglobitve uvedli leta 2006 in je zdaj stalnica na njihovem programu. Letos bodo radijski misijon med 2. in 8. aprilom vodili lazaristi, in sicer pod geslom: Poslal me je, da oznanim blagovest ubogim! Lepo vabljeni k poslušanju.

- V maju bomo začeli z obnovo dotrajane strehe na župnijskem stanovanju. Predvideni stroški bodo ok. 12.000 €. Hvala vsem, ki boste darovali v ta namen.