- Od ponedeljka dalje bodo večerne svete maše ob 19.00 (razen ob sredah, ko je ob 7.00) v župnijski cerkvi. Svete maše v Marijini cerkvi bodo ob delavnikih (četrtek, petek in sobota) od 1. maja dalje.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi strehe na župnijskem stanovanju.

- V postnem času po župniji od družine do družine roma križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti.

- V postnem času je križev pot ob  torkih in petkih ob 19.00. Lepo vabljeni k tej postni pobožnosti.

- Postne nedelje lepo vabljeni na Ptujsko goro, kjer je ob 15.00 križev pot po poti miru.

- Sestavni del postnega časa, ki smo ga začeli na pepelnično sredo, je lahko tudi misijon. Na Radiu Ognjišče so to obliko duhovne poglobitve uvedli leta 2006 in je zdaj stalnica na njihovem programu. Letos bodo radijski misijon med 2. in 8. aprilom vodili lazaristi, in sicer pod geslom: Poslal me je, da oznanim blagovest ubogim! Lepo vabljeni k poslušanju.

- V maju bomo začeli z obnovo dotrajane strehe na župnijskem stanovanju. Predvideni stroški bodo ok. 12.000 €. Hvala vsem, ki ste že ali še boste darovali v ta namen.

- Poletni oratorij v naši župniji bo od 26. do 30. 6.

- Skupina krasilk vabi k sodelovanju vse, ki imate vrtove in boste sejali cvetoče rastline, da vzgojite cvetje tudi za krašenje naših cerkva.

- Poročila se bosta Ženin Ervin Potnik, roj. 8. 9. 1984 v  Celju, biva Tomšičeva 20, Slovenska Bistrica, in nevesta Janja Jurič, roj. 9. 3. 1981 v Mariboru, biva Tomšičeva 20, Slovenska Bistrica.