- Veroučenci in vsi ostali lepo vabljeni k šmarnicam. Šmarnice so ob 19.00 (razen ob sredah in nedeljah).

- Danes popoldan ob 15.30 lepo vabljeni v župnijsko cerkev, kjer bo predavanje, priložnost za sveto spoved in sveta maša. Gost bo evangelizator Don Turbitt.

- Jutri, v ponedeljek, v torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja.

Svete maše bodo pri podružnicah: v ponedeljek pri sv. Marjeti, v torek pri sv. Jožefu in v sredo v Marijini cerkvi – ob 8.30.

- Na praznik Gospodovega vnebohoda lepo vabljeni k sveti maši.

- Prihodnjo nedeljo, 28. 5., lepo vabljeni k Lunežnikovi kapeli v Ritoznoju, kjer bo ob 14.00 blagoslov nove kapele in sveta maša.

- Družine, lepo vabljene na festival družin, ki bo od 2. do 4. 6. pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem. Več o festivalu najdete na http://www.festival-druzin.si/.

- Lepo vabljeni na srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, ki bo v soboto, 17. 6. 2017. Cena prevoza s kosilom je 20 €. Odhod avtobusov bo ob 6.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev pa v popoldanskih urah. Prijavite se in plačate v župnijski pisarni.

- Poletni oratorij bo v naši župniji potekal od ponedeljka, 26., do petka, 30. junija 2017.

Zadnji rok za prijavo je 18. junij. Prijavnice kot tudi zloženko bodo otroci dobili pri verouku, na voljo pa so tudi na mizici pri izhodu iz cerkve.

- Slovenska Karitas vabi k pomoči družinam in posameznikom, ki so v stiski zaradi neredne zaposlitve in brezposelnosti. Položnice za vaš dar najdete v cerkvi na mizi s tiskom.