- Za to pastoralno leto smo zaključili z veroukom. Bogu hvala za vsa spoznanja, vse lepo in dobro, kar smo doživeli pri veroučnih urah.

Veroučence in njihove starše vabimo, da ob nedeljah prihajate k svetim mašam oz. greste k sveti maši tam, kjer boste med počitnicami.

- Brezčasni španski junak Don Kihot vas tokrat vabi na bistriški oder. Z duhovito igro besed, romantično strastnim petjem in plesom ga bomo združeno oživeli Bistriški Teater, Vokalna skupina Vivere in plesalke flamenka Los Tacones. Pridružite se nam v nedeljo, 4. junija 2017, ob 18. uri v Slomškovem domu v Slov. Bistrici. Vljudno vabljeni!

- Na dan po binkoštnem prazniku praznujemo praznik Marije, Matere Cerkve. Marija je po Jezusovem vnebohodu skupaj z apostoli in ženami molila v dvorani zadnje večerje in prosila za dar Svetega Duha. Tako je postala mati prve krščanske skupnosti in pozneje mati Cerkve, ki se je oblikovala na binkoštni praznik. Lepo vabljeni k sveti maši!

- V torek bo ob 17.30 srečanje dekanijske Karitas. Člani, lepo vabljeni!

- Katoliška karizmatična prenova Slovenije organizira evangelizacijsko srečanje, ki bo v petek, 9. junija, v župnijski cerkvi ob 17.00. Gost bo duhovnik Ian Taylor.

- Bralci in bralke Božje besede pri svetih mašah oz. tisti, ki si to želite postati, lepo vabljeni na usposabljanje, ki bo v petek, 9. junija, ob 18.00 (predvidoma do 21.00) v Slomškovem domu. Srečanje bo vodil predstojnik katedre za liturgiko, prof. dr. Slavko Krajnc.

- Prihodnjo nedeljo, 11. junija 2017, vabimo vse letošnje prvoobhajance, skupaj z njihovimi družinskimi člani, na romanje na Ptujsko Goro, kjer bo g. župnik, Jani Družovec ob 10.00 uri daroval sveto mašo, v zahvalo za vse prejete milosti ob slovesnosti prvega svetega obhajila. Poromali bomo s svojimi avtomobili, ker prijav za avtobus skorajda ni bilo. Romanje na Ptuj. Goro na praznik Svete Trojice je zaobljubljeno romanje bistriških župljanov, zato lepo vabljeni tudi ostali!

- Lepo vabljeni na srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, ki bo v soboto, 17. 6. 2017. Cena prevoza s kosilom je 20 €. Odhod avtobusov bo ob 6.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev pa v popoldanskih urah. Na drugem avtobusu je prostih še nekaj mest.

- Poletni oratorij bo v naši župniji potekal od ponedeljka, 26., do petka, 30. junija 2017.

Zadnji rok za prijavo je 18. junij. Prijavnice so na voljo pri izhodu iz cerkve.