- Vabljeni na praznovanje Slomškove nedelje, ki bo v nedeljo, 24. septembra, v Zavodu A. M. Slomška na Vrbanski cesti 30 v Mariboru. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesno somaševanje, ki ga bo vodil nadškof mons. Alojzij Cvikl.

- DELAVNICE MOLITVE IN ŽIVLJENJA

Ljudje smo bitja, ki vedno iščemo nove poti v svojem življenju: kako biti bolj uspešen, dejaven, ljubeč, veren. Na poti poglobitve moje vere – osebnega odnosa z Bogom - mi želijo DMŽ pomagati skozi 15 srečanj.

Odkrivati ljubečega Boga preko Božje besede, molitvenih načinov, ki moje življenje bogatijo in mi pomagajo vstopati v osebni odnos z Bogom po poti vere …, s samim seboj  in z bližnjimi.

Na Delavnice ste povabljeni vsi od 18. leta naprej in želite poglobiti svojo duhovnost, posebej pa še vabimo starše prvoobhajancev in birmancev.

Uvodno srečanje bo v ponedeljek, 25. septembra, po večerni sv. maši ob 19.30.

Delavnice bo vodila s. Marta Žalik FBS

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo vaši darovi pri svetih mašah namenjeni potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Župnijsko romanje bo v soboto, 7.  oktobra. Poromali bomo na slovensko Koroško (Prevalje, Šentanel …) Prijavite se v župnišču (na drugem avtobusu je na voljo samo še nekaj prostih sedežev). Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je 20,00€. Odhod ob 7.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev v poznih popoldanskih urah. Lepo vabljeni!

- Od 28. decembra 2017 do 1. januarja 2018 bo v Baslu (Švica), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajev-nimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji.  Letošnje srečanje je 40. po vrsti. Evropskega srečanja mladih se vsako leto udeleži od nekaj 15.000 do več kot 30.000 mladih z vseh koncev Evrope, med njimi tudi veliko iz Slovenije. Več o srečanju na spletni strani Skupnosti katoliške mladine (SKAM).