- 26. Teden za življenje poteka od 1. do 8. oktobra 2017 pod geslom: Kako je lepo upanje, ki mi ga daje Bog.

Več na spletni strani: Društvo Gibanje za življenje.

- Delavnice molitve in življenja v naši župniji bodo v nedeljo ob 18.00. Priporočamo in lepo vabljeni.

- V torek, 3. 10, bo ob 17.30 srečanje članov dekanijske Karitas. Lepo vabljeni!

- Verouk za otroke 1. razreda je v četrtek ob 14.00, 15.00 ali 16.00. Starši, pripeljite otroka k verouku ob uri, ko vam najbolj ustreza.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek bo ob 17.45 srečanje ministrantov, ob 18.30 molitvena ura in ob 19.00 sveta maša za duhovne poklice.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Potem, ko sta šolsko in veroučno leto že v polnem zagonu, se začenja tudi skavtsko leto. Skavti v Slovenski Bistrici lepo vabijo vse, ki se želijo zabavati, peti, igrati v naravi in se naučiti vrsto novih veščin. Med naše vrste vabimo otroke in mlade od 7. do 21. leta starosti.  V petek, 6. 10. 2017, te pričakujemo ob 17. uri pri župnišču v Slovenski Bistrici, kjer bomo pričeli s novim letom, polnim dogodivščin in mogoče te prepričamo, da se nam pridružiš.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 7.  oktobra. Poromali bomo na slovensko Koroško (Prevalje, Šentanel …) Prispevek za romanje (prevoz in kosilo) je 20,00€. Tisti, ki prispevka še niste poravnali, storite to do srede, 4. oktobra. Odhod bo ob 7.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev v poznih popoldanskih urah. Lepo vabljeni!

- Od 28. decembra 2017 do 1. januarja 2018 bo v Baslu (Švica), potekalo evropsko srečanje mladih.  Letošnje srečanje je 40. po vrsti. Več o srečanju na spletni strani Skupnosti katoliške mladine (SKAM).