- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- V torek, 10. 10., bo po sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni – tudi že k sveti maši!

- Mešani pevski zbor Natanael vabi na koncert zborovske glasbe, ki bo v soboto, 14. oktobra, ob 18.00 v Jožefovi cerkvi. Gostje večera bo otroški pevski zbor naše župnije. Program bo obogaten s poezijo Danice Križanič Müller. Lepo vabljeni!

- Začelo se je šolsko leto in z njim vse obveznosti in skrbi. Da bi bile skrbi manjše,  bo Župnijska Karitas Slovenska Bistrica organizirala za otroke z učnimi težavami, od 3. razreda OŠ dalje,  ure učne pomoči pod vodstvom strokovnega kadra. Starši lahko svojega otroka prijavite v župnijski pisarni, kjer boste dobili tudi vse potrebne informacije in prijavnico. Glede na prijave, ki jih bomo dobili, bomo oblikovali skupine in vas obvestili o možnih terminih  te pomoči.

Hkrati pa vabimo vse mlade, ki bi radi pomagali mlajšim pri učenju, da to sporočijo vodji ŽKSB g. Milanu Borku, tel št.: 031 317 949

- Od 28. decembra 2017 do 1. januarja 2018 bo v Baslu (Švica), potekalo evropsko srečanje mladih.  Letošnje srečanje je 40. po vrsti. Več o srečanju na spletni strani Skupnosti katoliške mladine (SKAM).