- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- V torek, 17. 10., bo ob 18.00 v dvorani Slomškovega doma srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

- Ministrantke in ministranti, lepo vabljeni na škofijsko srečanje, ki bo v soboto, 21. 10., v Don Boskovem centru (Engelsova ul. 66, Maribor), med 9.30 in 15.00. Prijavite se v župnišču ali g. župniku do torka, 17. 10.

- Prvo vseslovensko srečanje ločenih v Cerkvi za razvezane, ločene in ponovno poročene pare z naslovom “Življenje po ločitvi”. Srečanje bo v soboto, 21. 10., v Ljubljani pri cerkvi sv. Jožefa. Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani srcerazvezani.si.

Prihodnja nedelja je misijonska. Papež Frančišek nas v letošnji poslanici za misijonsko nedeljo spominja, da misijonska dejavnost ni zgolj ena izmed številnih dejavnosti Cerkve, kajti Cerkev je »misijonska po naravi«. Spominja nas, da ne moremo biti kristjani, ne da bi okoli sebe širili veselega oznanila Jezusovega evangelija. Denarne nabirke pri sv. mašah bodo namenjene potrebam v misijonih.

S temi sredstvi podpiramo srčne može in žene – misijonarje »na terenu«, ki so na misijonsko poklicanost pogumno odgovorili, premagali »lagodnost, lenobo in posvetnega duha«, pred katerimi svari Frančišek, »zapustili svojo udobnost« in šli gradit mlado Cerkev na obrobja sveta.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Proizvodnja in potem reciklaža sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191

LJ  BANKA, namen: KARITAS 2017.

- Začelo se je šolsko leto in z njim vse obveznosti in skrbi. Da bi bile skrbi manjše,  bo Župnijska Karitas Slovenska Bistrica organizirala za otroke z učnimi težavami, od 3. razreda OŠ dalje,  ure učne pomoči pod vodstvom strokovnega kadra. Starši lahko svojega otroka prijavite v župnijski pisarni, kjer boste dobili tudi vse potrebne informacije in prijavnico. Hkrati pa vabimo vse mlade, ki bi radi pomagali mlajšim pri učenju, da to sporočijo vodji ŽKSB g. Milanu Borku, tel št.: 031 317 949

- Od 28. decembra 2017 do 1. januarja 2018 bo v Baslu (Švica), potekalo evropsko srečanje mladih.  Letošnje srečanje je 40. po vrsti. Več o srečanju na spletni strani Skupnosti katoliške mladine (SKAM).